Search for content, post, videos

27.10. Nareszcie weekend!

Zapowiada się bardzo ciekawy weekend: z architekturą, sztuką, prawami kobiet, urodzinami kilku lokali, halloweenowymi tańcami, lateksem i brokatem.

PIĄTEK, 27.10

godz. 17 – ZODIAK – BALET PRZESTRZENNY I SPACER ARCHITEKTONICZNY
W przyszłym roku zostanie otwarty odbudowany w Pasażu Wiecha legendarny pawilon Zodiak. Parter zajmie warszawski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, a piętro miejskie Centrum Informacji Gospodarczej. W ten weekend wydarzenia pod hasłem „Do zobaczenia za rok w Zodiaku”, m.in. „Balet przestrzenny” Izy Rutkowskiej – uczestnicy w „architektonicznych” kostiumach pojawiać się będą w Pasażu Wiecha przez cały weekend oraz spacer od Placu Defilad do Ściany Wschodniej, który poprowadzi Igor Łysiuk (start o godz. 17 przy barze Studio). Wstęp wolny, program na www.pawilonzodiak.pl

w godz. 16-20 – ASP (Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39) – INNOWACJE W ARCHITEKTURZE TOP 10
Prezentacja finalistów i otwarte obrady jury konkursu na najbardziej innowacyjną polską architekturę, organizowanego przez redakcję „Architeltury-murator”. Niestety wśród finalistów nie ma żadnej warszawskiej realizacji, ale i tak bardzo ciekawie będzie posłuchać architektów przekonujących jury do swoich projektów. Wstęp wolny.

godz. 20 – AUSTRA W NIEBIE (ul. Nowy Świat 21)
Elektropopowa kanadyjska formacja, z Katie Stelmanis przy mikrofonie, przyjeżdża do Warszawy ze swoim nowym albumem „Future Politics”. Bilety: 90 zł

SOBOTA, 28.10

w godz. 9-11 – 3. URODZINY KAWIARNI STOR (ul. Tamka 33)
Stor świętuje od piątku do niedzieli (w godz. 8.30-21.30), wśród atrakcji m.in.: 50 proc. zniżki na czarną kawę i prosecco oraz sobotni wymiennik roślin, przetworów, książek ogrodniczych, wypieków (przynieście nadwyżki, zabierzcie co potrzebujecie) oraz kiermasz roślin, organizowany przez Projekt: Roślina.

w godz. 10-18 – DUŻY KIERMASZ KSIĄŻKI W BIG BOOK CAFÉ (ul. Dąbrowskiego 81)
Książki w bardzo atrakcyjnych cenach, złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza zasili budżet Big Book Festivalu 2018. Wspieramy!

godz. 12.30 – Fundacja Galerii Foksal (ul. Górskiego 1a) – POKAZY FILMÓW WILHELMA SASNALA
To przykładowa godzina, bo setów filmowych w sobotę i niedzielę będzie znacznie więcej. A w nich: „Kolumb”, „Koreks”, „Kacper”, „Elvis” i „Popołudnie Fauna”. Rezerwacja online bezpłatnego biletu tutaj… W FGF trwa wystawa artysty, która w związku z dużym zainteresowaniem widzów została przedłużona do 10 listopada. Wystawa będzie czynna podczas pokazów przez cały weekend.

godz. 14 – Galeria Studio (Pałac Kultury i Nauki) – WYSTAWA WARSZAWY W BUDOWIE
Po wystawie „Plac Defilad: Krok do przodu” oprowadzi kurator Szymon Maliborski. Nasza rozmowa z kuratorem festiwalu WWB Tomaszem Fudalą tutaj…

godz. 21 – 1. URODZINY REGINY / HALLOWEEN (ul. Koszykowa 1)
To już minął rok. W programie urodzin wszystko, co w Reginie najlepsze, czyli: tańce, jedzenie i drinki (pomaluj usta na czerwono, a dostaniesz szota Czerwone Usta za darmo). Wstęp wolny.

NIEDZIELA, 29.10

w godz. 11-21 – MIASTO KOBIET. SPOTKAJMY SIĘ NA PLACU DEFILAD
Dziewuchy Dziewuchom i Café Kulturalna organizują cały dzień wydarzeń związanych z prawami kobiet. W programie m.in. warsztaty dla dziewczynek „Poznaj swoje moce!” (godz. 11), warsztaty fotograficzne z Zuzą Krajewską (godz. 13), pamiątkowe zdjęcie z lotu ptaka (godz. 16, pamiętajcie o parasolkach), rozmowa o Czarnym Proteście i sytuacji kobiet w Polsce (godz. 17). Wstęp wolny.

godz. 14 – Muzeum Narodowe (Al. Jerozolimskie 3) – WYSTAWA „MIEJSKA REWOLTA”
Po nowej wystawie w Muzeum – prac artystów związanych z awangardowymi środowiskami w najważniejszych ośrodkach miejskich II Rzeczypospolitej – oprowadzą kuratorki Ewa Skolimowska i Anna Turowicz (wstęp w cenie biletu).

godz. 17 – Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28-42) – „PATERSON” JIMA JARMUSCHA W KINIE SYRENA
To dobry pretekst, żeby wybrać się do Muzeum Warszawy. Okazuje się, że działa w nim Kino Syrena, z bardzo ciekawym repertuarem i atrakcyjnymi cenami biletów – 10 zł.

godz. 22 – „CIĘŻKI BROKAT – MOKRY LATEKS / URODZINY POGŁOSU”
Zapowiadają się godne pierwsze urodziny klubu przy Burakowskiej 12. Będzie się działo! Lateks i brokat preferowane na bramce, wstęp; 15 zł.

Zdjęcie: Iza Rutkowska/fot. Maciej Landsberg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]