Search for content, post, videos

20.10. Nareszcie weekend!

Pogoda niepewna, ale pod dachem dużo się w ten weekend dzieje. Jeśli się przejaśni, polecamy spacer po osiedlu Hansenów.

PIĄTEK, 20.10

do godz. 20 – Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. Pańska 3) – WYSTAWA O CHIŃSKIEJ AWANGARDZIE
W siedzibie MSN przy Pańskiej wystawa Danwen Xing „Dziennik” – opowieść o niezależnej kulturze w Chinach w latach 90. XX w. Mamy tu ponad 140 fotografii, dokumentujących życie chińskiej awangardy, nie tylko tej związanej ze sztukami wizualnymi, ale również z filmem, teatrem eksperymentalnym i nową sceną muzyczną. Wystawa czynna do 7.01, wstęp wolny.

do godz. 19 – sklep Reset (ul. Dąbrowskiego 16) – 10. URODZINY PRACOWNI REFRE
„10 perełek vintage na 10-lecie firmy”, która prowadzi jeden z ciekawszych sklepów z dizajnem – Reset (teraz w nowej siedzibie przy ul. Dąbrowskiego 16). Agata Hasiak jako jedna z pierwszych zajęła się renowacją polskich klasyków dizajnu – mebli z lat 50., 60., 70. Z okazji urodzin firmy urządza weekendową wyprzedaż garażową dziesięciu perełek meblowych z kolekcji Refre. Pojawiać się będą tutaj… Odbiór w sklepie na Mokotowie. Kto pierwszy ten lepszy. Wyprzedaż trwa jeszcze w sobotę (w godz. 11-17) i niedzielę (11-15).

godz. 19 – PROM Kultury Saska Kępa (u. Brukselska 23) – ZIMPEL/ZIOŁEK – PREMIERA PŁYTY
Koncert w ramach „Muzycznej Sceny Off”. Wacław Zimpel i Kuba Ziołek – dwaj laureaci Paszportów Polityki – połączyli siły i nagrali wspólny album „Zimpel/Ziołek” (Instant Classic). Bilety: 20 zł

godz. 21 – 2. URODZINY THE COOL CAT (ul. Solec 38)
Miejsce, które polecamy nie tylko na śniadania, obchodzi drugie urodziny. Pierwszych nie obchodzili, bo taki był nawał pracy. Teraz będzie, jak należy – tort i tańce (rapy zagra DJ WU-KAWIOR). Wstęp wolny.

SOBOTA, 21.10

godz. 12 – SPACER PO PRZYCZÓŁKU GROCHOWSKIM
W ramach wystawy „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta” obejrzymy zaprojektowane przez nich w latach 1969-73 osiedle, z najdłuższym w Polsce, wijącym się przez półtora kilometra, blokiem. To jeden z najmłodszych i budzących największe emocje zabytków Warszawy. Spacer poprowadzi kuratorka wystawy Ola Kędziorek. Zbiórka na tarasie pawilonu usługowego przy ul. Ostrzyckiej 2/4. Więcej o wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej tutaj…

godz. 14 – CSW Zamek Ujazdowski – OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „GOTONG ROYONG. RZECZY, KTÓRE ROBIMY RAZEM”
To typ wystawy, który lubimy. Pokazuje, jak bardzo praktyki artystyczne przenikają się w dzisiejszych czasach z życiem społecznym, polityką. Jak kolektywna praca lokalnych społeczności może być inspiracją dla artystów i że artyści mogą być “użyteczni”. To działania często rozciągnięte w czasie, o nieprzewidywalnej dynamice. Po wystawie oprowadzą kuratorzy Marianna Dobkowska i Krzysztof Łukomski oraz uczestniczki wystawy Marta Frank i Alicja Wysocka. Więcej tutaj…

godz. 21 – Regeneracja (ul. Puławska 61) – LUCCIOLA LADIES NIGHT
Wieczór ze świeżo upieczonymi gitarzystkami, basistkami, perkusistkami i wokalistkami. Impreza pod hasłem „laski do garów”, „laski do wioseł”. Wystąpią: LA, Sama, No-Spa, Pokój Obok i Cukier. Wszystkie zespoły powstały na organizowanych od dwóch lat obozach Lucciola Ladies Rock Camp. Wstęp wolny.

godz. 22 – Café Kulturalna (Pałac Kultury i Nauki, Teatr Dramatyczny) – KONCERT HATTI VATTI
W klubie Warszawskiego Festiwalu Filmowego wystąpi Hatti Vatti, czyli Piotr Kaliński z zespołem. Zaprezentuje projekt „SZUM”, w którym nowoczesna elektronika czerpie z brzmień analogowych instrumentów oraz sampli odnalezionych w archiwach radiowych i filmowych. Wstęp: 20 zł. 

NIEDZIELA, 22.10

godz. 11 – Big Book Café (ul. Dąbrowskiego 81) – ŚNIADANIE Z PRASĄ. ODSŁONA KULINARNA
Nie byliśmy jeszcze w nowej księgarni na Mokotowie, prowadzonej przez twórczynie Big Book Festivalu. Ale czytaliśmy książkę Agaty Michalak „O dobrym jedzeniu”, dlatego z przyjemnością wybierzemy się tam na spotkanie z nią. Agata przedstawi najlepsze magazyny kulinarne świata. Na pewno będzie ciekawie. O menu śniadaniowe zadbają Ania Król, gospodyni Big Book Café i Magda Sadkowska, twórczyni Papaya Lake Lodge w Ugandzie, w której prowadzi także restaurację. Wstęp wolny, śniadanie (jesz, ile chcesz) – 30 zł.

w godz. 11-18.30 – Niebo (ul. Nowy Świat 21) – WARSAW VINTAGE MARKET
Najwyższy czas zaopatrzyć się w jesienne i zimowe ubrania. Najlepsze sklepy z ubraniami vintage z całej Polski wystawią swój asortyment.

godz. 21 – Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22) – KONCERT POGODNO
Porządna dawka energii przyda nam się na ten nowy jesienny tydzień. Pogodno zagra premierowy materiał z nowej płyty „Sokiści chcą miłości” oraz kilka starszych utworów w zupełnie nowych aranżacjach. Bilety: 50 zł.

Foto z wystawy Danwen Xing w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]