Search for content, post, videos

13.10. Nareszcie weekend!

Pogoda ładna, a my będziemy siedzieć w kinie. Rozpoczyna się Warszawski Festiwal Filmowy.

PIĄTEK, 13.10

WARSZAWSKI FESTIWAL FILMOWY (do 22.10)
Największy festiwal filmowy w stolicy. Święto ambitnego kina. W programie filmy pełnometrażowe, krótkie i dokumenty z całego świata. Seanse w dwóch kinach: Kinotece i Multikinie w Złotych Tarasach. Bilety: 15 i 20 zł. Szczegóły tutaj…

w godz. 14-20 – DZIEŃ NIGERII W CENTRUM WIELOKULTUROWYM (ul. Jagiellońska 54)
Na Pradze spotkamy się z Nigeryjczykami mieszkającymi w Warszawie. W programie m.in.: pokaz filmu dokumentalnego najwybitniejszego dokumentalisty Nigerii Femiego Obudgemiego „Oriki” (godz. 15), lekcja tańca afrobeat (godz. 18), lekcja nigeryjskiego angielskiego – Pingin (godz. 17), wspólna gra na bębnach (godz. 19) i degustacja specjałów nigeryjskiej kuchni. Wstęp wolny.

godz. 22 – Café Kulturalna (PKiN) – IMPREZA W KLUBIE FESTIWALOWYM
Proponujemy iść już za ciosem i wieczór zakończyć w klubie Warszawskiego Festiwalu Filmowego – Café Kulturalnej, gdzie zagra zespół Sztokholm, a o taneczny klimat zadbają Double Trouble i John Beaver. Wstęp wolny.

SOBOTA, 14.10

w godz. 9-15 – TARG ŚNIADANIOWY W FORCIE SOKOLNICKIEGO
Żoliborski targ jedzeniowy przenosi się na jesień i zimę pod dach, do Fortu Sokolnickiego w parku Żeromskiego. Na śniadanie umówcie się ze znajomymi właśnie tam. A potem spacer po parku i Cytadeli.

godz. 13 – Państwo Miasto na Trawie (ul. Jazdów 3/12) – BAZAREK JESIENNY POTWORÓW
Piknik i bazarek w jednym. Świetny pretekst do odwiedzenia osiedla fińskich domków na Jazdowie. Dzieciaki i rodzice sprzedawać będą ubrania, książki, koszulki. Będzie można wymienić się albo oddać sprzęt sportowy z poprzednich sezonów, kupić dynie z Gospodarstwa Ludwik Majlert, dresy Ani Kuczyńskiej i Śnieżnych Potworów, książki dla dzieci, akcesoria kuchenne Makutry i wiele innych rzeczy. Wcześniej – o godz. 11 trening biegowy dla dzieciaków, rozgrzewka przed sezonem narciarskim (można zapisać się na regularne treningi TUTAJ).

godz. 15 – muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6) – OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „KREW. ŁĄCZY I DZIELI”
Życzylibyśmy sobie więcej takich wystaw w Warszawie. Mocna, krytyczna, z cennymi eksponatami od wieków średnich do współczesności, poruszająca na wielu poziomach temat krwi, tego jak potrafi łączyć i dzielić. Przyjechała do nas z Jewish Museum w Londynie, ale poszerzona została o nasze konteksty i wiele dzieł sztuki współczesnej, m.in. świetne wideo Bogny Burskiej i instalację Doroty Buczkowskiej. Obowiązkowo!

godz. 22 – IMPREZA W KRÓLESTWIE WWA (Teatr Ochoty, ul. Reja 9)
O selekcję muzyczną zadba Michał Margański z Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wstęp wolny. Przeczytajcie naszą rozmowę z gospodynią Królestwa Jolą Sauer…

godz. 23 – RAVE W BARZE STUDIO (PKiN, Teatr Studio)
Za gramofonami DJ Tika Milano, wstęp: 10 zł.

NIEDZIELA, 15.10

godz. 13 – OPROWADZANIE PO WYSTAWIE W MUZEUM GEOLOGICZNYM (ul. Rakowiecka 4)
Jeśli jeszcze nie widzieliście tej niezwykłej wystawy „Love, Memory, Curiosity”, w której sztuka najnowsza wpleciona została w stałą ekspozycję Muzeum Geologicznego, to wybierzcie się koniecznie na to oprowadzanie. Zabierzcie dzieci. Wstęp wolny.

godz. 20 – KWARTESENCJA W TR WARSZAWA (ul. Marszałkowska 4)
13. edycja festiwalu kameralnej muzyki współczesnej. Tego wieczoru usłyszymy Royal String Quartet i sopranistkę Barbarę Kingę Majewską. W programie: Philip Glass – kwartet smyczkowy nr 3 „Mishima”, John Zorn – „Pandora’s Box”, Steve Reich – „Different Trains”. Bilety: 60 zł.

fot. Magda Starowieyska / Muzeum POLIN (praca Anisha Kapoora “Blood Cinema” z 2000 r., własność prywatna, © Anish Kapoor, DACS, 2017)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]