Search for content, post, videos

10.11. Nareszcie weekend!

To będzie bardzo muzyczny weekend, ale jak zwykle polecamy również mnóstwo ciekawych wystaw. Nie przegapcie Sasnala!

PIĄTEK, 10.11

godz. 19 – OTWARCIE WYSTAWY ANDREJA POLUKORDA w Miejscu Projektów Zachęty (ul. Gałczyńskiego 3)
Artysta z Wilna, studiował w Wiedniu, obecnie krąży między tymi dwoma miastami. „Historia wyrwanego serca” to właśnie nieco kiczowata opowieść o zakochiwaniu się w nowych miejscach, do których prowadzą nas koleje losu (jedna z prac powyżej). Wstęp wolny.

godz. 19 – „MEFISTO” AGNIESZKI BŁOŃSKIEJ W TEATRZE POWSZECHNYM (ul. Zamoyskiego 20)
Jeśli chcielibyście zobaczyć mocny spektakl, który dotyka problemów współczesnej Polski, idźcie do Powszechnego. Napisała go Joanna Wichowska – ta sama dramaturżka, co słynnej „Klątwy”, dlatego to w pewnym sensie kontynuacja tamtego spektaklu. Bilety: 60 zł („Mefisto” będzie grany również w niedzielę, o godz. 17).

godz. 21 – MIKROMUSIC W NIEBIE (ul. Nowy Świat 21)
Potrafią pisać piosenki, takie szlagiery na miarę tych z lat 60. czy 80. A to dziś prawdziwa rzadkość. Wydali właśnie swój szósty studyjny album „Tak mi się nie chce” – własnym sumptem, dzięki zbiórce crowdfundingowej. Przekonajmy się, jakie efekty dała ta wolność. Bilety: 55 zł.

godz. 21 – WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA W DZIKU (ul. Belwederska 44a)
Orkiestra powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. W DZiK-u zagra materiał z nowej płyty „Tańcz, mój złoty”. Tańce jak najbardziej wskazane. Bilety: 25 zł.

godz. 21.30 – ELDO I GRUBSON NA EUROPEJSKICH TARGACH MUZYCZNYCH
Pierwsze akordy weekendowych targów, organizowanych przez Co Jest Grane 24 w Pałacu Kultury i Nauki, zagrają artyści hiphopowi. My polecamy szczególnie koncerty Eldo i Grubsona (w Teatrze Studio, bilety: 29 zł).

godz. 23 – ANANSI, WEBER, GRUCHOT I BACZYŃSKI NA JASNEJ 1
Po tych wszystkich piątkowych wrażeniach idziemy tańczyć na Jasną. Wstęp: 20 zł.

SOBOTA, 11.11

cały weekend – EUROPEJSKIE TARGI MUZYCZNE CJG24 w Pałacu Kultury i Nauki
Kupicie tu nowe wydawnictwa i stare winyle, spotkacie się z artystami, upolujecie autograf (same targi czynne w godz. 11-19). Są ciekawe dyskusje, pokazy filmów muzycznych, koncerty i strefa dla dzieci. Szczegółowy program tutaj…

w godz. 12-18 – OSTATNI DZIEŃ WYSTAWY WILHELMA SASNALA w Fundacji Galerii Foksal (ul. Górskiego 1a), wstęp wolny.

godz. 16 – OPROWADZANIE PO WYSTAWIE DANWEN XING W MSN (ul. Pańska 3)
Po wystawie dokumentującej chińską awangardę artystyczną lat 1993-2003 oprowadzi Mary Szydłowska, przewodniczka Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wstęp wolny.

godz. 19.30 – „SUPERSPEKTAKL” TEATRU 21 W TEATRZE POWSZECHNYM (ul. Zamoyskiego 20)
Kto może dziś zostać superbohaterem? Na to pytanie szukają odpowiedzi w swoim najnowszym spektaklu aktorzy Teatru 21 i Teatru Powszechnego. Wielokrotnie nagradzany Teatr 21 prowadzi Justyna Sobczyk, a członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły „Dać Szansę”, osoby z zespołem Downa i autyzmem. Bilety: 60 zł. Spektakl dla widzów od 13 roku życia.

godz. 21 – FISZ EMADE TWORZYWO W PALLADIUM (ul. Złota 9)
Bracia Waglewscy zawsze warci uwagi i świetni na żywo. Czekając na nowy album powtórzmy materiał z zeszłorocznych „Dronów”. Bilety: 65 zł.

godz. 21 – MOUNT KIMBIE W NIEBIE (ul. Nowy Świat 21)
Londyński duet DJ-ów, którzy dali nam się poznać, występując jako suport The XX, tym razem wracają jako główna gwiazda wieczoru, z nowym materiałem. Bilety: 90 zł.

godz. 22 – CZERWONE ŚWINIE W CAFÉ KULTURALNA (Pałac Kultury i Nauki)
Koncert formacji Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Bilety: 20 zł.

godz. 23.59 – 14. URODZINY KLUBU LUZZTRO (Al. Jerozolimskie 6)
Klubowe epicentrum Warszawy świętuje. Wstęp: 30 zł.

NIEDZIELA, 12.11

w godz. 12-19 – WYPRZEDAŻ CACEK W SERWARZE (ul. Hoża 51)
My jesteśmy zapobiegliwi i już myślimy o świątecznych prezentach, zwłaszcza, że w grudniu ceny będą szybowały w górę. Piękną retro porcelanę, szkło i rozmaite drobiazgi ma u siebie w sklepiku Stefan Piwowar. W niedzielę wyprzedaż.

godz. 12.15 – OPROWADZANIE PO WYSTAWIE MARIANA BOGUSZA W ZACHĘCIE (pl. Małachowskiego 3)
W Narodowej Galerii dwie nowe wystawy: Marii Anto i „Radość nowych konstrukcji. (Po)wojenne utopie Mariana Bogusza”. Po tej ostatniej oprowadzi kuratorka Joanna Kordjak. Wstęp w cenie biletu.

godz. 13.45 – JERZ IGOR NA TARGACH MUZYCZNYCH
Trwają Europejskie Targi Muzyczne w Pałacu Kultury i Nauki. W strefie dziecięcej zagra Jerz Igor. Wstęp wolny. Zabierajcie dzieciaki.

godz. 15 – WYSTAWA NAGRODZONYCH PROJEKTÓW PLACU CENTRALNEGO
Wystawa wyróżnionych w konkursie projektów na plac Defilad trwa w Sali Kruczkowskiego PKiN (IV piętro, czynna codziennie w godz. 10-20, wstęp wolny). A w niedzielę w Café Kulturalna wykład wybitnego architekta krajobrazu, profesora ETH Zurich, projektanta m.in. przestrzeni wokół Tate Modern w Londynie Günthera Vogta pt. „Plac jako element kultury miasta”. Vogt w 2010 r. współpracował z Kristianem Kerezem przy projektowaniu otoczenia przyszłego Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad. Wykład w jęz. angielskim, wstęp wolny.

godz. 19 – PRZYBYSZ & ROGIŃSKI, LINS i ZIMPEL W GRIZZLY BARZE (ul. Wilcza 46)
Koncert w ramach Europejskich Targów Muzycznych rozpocznie debiutantka Kasia Lins, po niej zagra o godz. 20 Wacław Zimpel, a wieczór zakończy o godz. 21 wspólny występ Pauliny Przybysz i Raphaela Rogińskiego. Bilety: 35 zł.

Foto: Andrej Polukord/Miejsce Projektów Zachęty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • [ulp id=’h2x9Yh1d45Vprwn7′]