Search for content, post, videos
VegeMałpa

Nowe miejsce: VegeMałpa

Warszawa potwierdza swoją pozycję wśród miast z najlepszą wegańską kuchnią. Wciąż przybywają nowe knajpki, z coraz ciekawszą ofertą, takie jak VegeMałpa na Mokotowie.

Pierwsze wrażenie? Wyjątkowe miejsce – biały domeczek z wejściem z ulicy Racławickiej, ze wspólnym industrialnym podwórkiem z sąsiednią piekarnią (potencjał imprezowy), naprzeciwko blok, obok stare kamienice i bazarek na Olkuskiej – słowem serce klimatycznego Górnego Mokotowa.

Drugie wrażenie? Dopracowane detale: miętowy kolor ścian, tapeta w egzotyczny motyw (z małpami oczywiście), bukiet lilii na barze, miska dla psa, oryginalne kolorowe meble z drewnianymi blatami, po które właściciele jechali na koniec Polski, przed wejściem palma i żółte krzesło zgrane kolorystycznie z szyldem projektu Malwiny Konopackiej, nawet umywalka w łazience niebanalna.

Trzecie wrażenie? Charyzmatyczni gospodarze: Kuba Bauman (porzucił dla VegeMałpy swoje poprzednie zajęcia), Zosia Bauman (w tym lokalu miała wcześniej pracownię cukierniczą Piniata Słodkości), Kacper Ślepowroński (sprzedaje na sąsiednim bazarku na Olkuskiej ekologiczne warzywa i zaopatruje w nie VegeMałpę) – to trzon zespołu. Jest jeszcze dziewczyna Kuby – Joanna Dobkowska. Dwie pary, w sumie z piątką dzieci, traktujące to miejsce jak ich kolejne dziecko, z wielką miłością.

Czwarte wrażenie? Różnorodne menu. To dzieło szefa kuchni Józka Starowieyskiego który szlify zdobywał w Solcu 44 (lokalu nie stroniącym od mięs), zjeździł kawał świata uzupełniając kulinarną edukację, a teraz z przyjemnością eksperymentuje z wegańskimi daniami. Hitem są oczywiście falafele (w formie burgera na podpłomyku) i hummusy, dzieciaki uwielbiają frytki z batatów, a dorośli udają twardzieli wcinając naprawdę ostre hot spicy chilli. Jest risotto z grzybami, miso i lunch dnia (my mieliśmy szczęście trafić na pyszny krem z buraka z malinami i mango).

Kuba zaczynał przygodę z VegeMałpą od rozwożenia dań po mieście. Wciąż to robi, więc jeśli chcecie dobrze i zdrowo jeść w pracy, nie wahajcie się, zamawiajcie.

VegeMałpa, ul. Racławicka 7

Foto: Aga Bilska

VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa
VegeMałpa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *