Search for content, post, videos

Nowe miejsce: Collage

Ewa Bińkiewicz, jedna z gospodyń Collage, pyta nas, czy do sesji może się przebrać w wiszący na ścianie szlafrok – kimono. Gdy wychodzi z przebieralni w czarnych szpilkach i tej kreacji, przypominającej elegancką wieczorową sukienkę, wszystko układa się w całość. Czujemy się jak na kobiecej imprezie w domowym buduarze.

Wnętrze jest jasne, stonowane, urządzone z dużym smakiem, dopięte na ostatni guzik. Wszystko tu ze sobą współgra: meble, rośliny, kosmetyki, mosiężne puszki i marmurowe tace, biżuteria, szlafroki, bukiet białych mieczyków na stole.

Minimalistyczny styl i naturalne materiały to znak rozpoznawczy właścicielek, architektek Eweliny Moszczyńskiej i Marty Puchalskiej-Kraciuk, które za ścianą mają swoją pracownię Moszczyńska Puchalska. Specjalizują się głównie w projektach wnętrz domów i lokali usługowych. Gdy brakowało im elementów wystroju – luster, puf, dekoracyjnych drobiazgów – same zaczęły je projektować i produkować. Na małą skalę, we współpracy z rzemieślnikami. Teraz te przedmioty można kupić w Collage (dopełniły je starannie dobranym duńskim dizajnem).

Do Marty i Eweliny, które pracują razem od 10 lat, dołączyła tu Ewa, która z Eweliną przyjaźni się od liceum. Jest biologiem z wykształcenia i zajmuje się kosmetykami. Potrafi o nich opowiadać godzinami. I co najważniejsze – wie, które są najlepsze. Przez ostre sito jej selekcji przeszły tylko dwie marki, które sprzedaje w Collage: Kahina i Qoqui qoqui. To kosmetyki z doskonałych składników, wytwarzane w duchu fair trade.

Dlatego dziewczyny – jeśli chcecie się porozpieszczać tej jesieni – wiecie co robić. Panowie – jeśli szukacie prezentu dla swoich ukochanych – to jest ten adres.

Collage, ul. Rozbrat 28/30, www.collagecollage.pl

Foto: Aga Bilska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *