Search for content, post, videos

O JEJU! Koreańskie kosmetyki już u nas!

Fani koreańskiej pielęgnacji nie muszą już pielgrzymować do Krakowa (tym bardziej do Korei). JEJU otworzyło właśnie swoją filię w Warszawie.

Lokal duży, pięknie urządzony – w różach, czerwieniach i aksamitach, jak na JEJU przystało (jeśli znacie ich krakowską bombonierkę, to wiecie, o czym mówimy). Plac Trzech Krzyży z jednej, Bęc Zmiana z drugiej strony – nie może być lepiej.

Jest tu sporo przestrzeni. To bardzo istotne. Bo nie tylko mogą się tu pomieścić te dziesiątki koreańskich maseczek i polskich naturalnych kosmetyków. Ale jest też miejsce na warsztaty i spotkania. Cieszymy się z tego bardzo, bo chcemy dowiadywać się więcej i więcej o polskich markach. I zamierzamy testować ich produkty.

Na półkach JEJU uderza bogactwo tej oferty: kremy, olejki, sole do kąpieli, mgiełki do twarzy, szampony. Tu naprawdę można się dopieścić i zadbać o swoją skórę. Rytuał koreańskiej pielęgnacji temu sprzyja. Ale i polscy producenci – Phenome, Alba 1913, Hagi, Purite, Yope, Mokosh, Naturativ, Simple As That – nie mają się czego wstydzić. Dodajmy, że jest ich tu trzy razy więcej. A neon na ścianie zachęca „I want it all” („Chcę to wszystko”).

Matki założycielki JEJU Roksana Patrzałek i Mania Bień poznały się w biurze architektonicznym (projekty wnętrz sklepów to ich dzieło) i wyruszyły na wspólną wyprawę po Azji. Był rok 2016, aż trudno uwierzyć, że tak niedawno. Nazwę JEJU wzięły od wyspy w Korei Południowej, słynącej z minerałów używanych do produkcji kosmetyków. Koreańską pielęgnacją zarażają nie tylko polskie dziewczyny. W Krakowie umieściły na drzwiach naklejkę „miejsce przyjazne chłopakom i psom”.

JEJU, ul. Mokotowska 71, czynne pon.-pt.11-19, sob. 11-17, www.jejustore.pl

foto: Aga Bilska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *