Search for content, post, videos

Co zrobić z dzieckiem – TOP 10

Poza standardowym wyjściem do kina czy na spacer do parku, mamy dla Was kilka propozycji.

1. OGNISKO NAD WISŁĄ

Polecamy plaże na wysokości Saskiej Kępy albo obok La Playi. Są tam place zabaw z drewna, są miejsca na ognisko. No i sama plaża jest super atrakcją – największą piaskownicą w mieście, na której można zbudować swój własny zamek albo puszczać latawce.

2. EKSPERYMENTY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, www.kopernik.org.pl
To już klasyk, wielkie eksploratorium dla maluchów, z kosmicznym ogrodem na dachu i planetarium. Kopernik szykuje się do rozbudowy i zmiany ekspozycji, będzie jeszcze ciekawiej.

3. KOZY W SŁUŻEWSKIM DOMU KULTURY

ul. Jana Sebastiana Bacha 15, www.sdk.waw.pl
Warto tam właśnie zapisać dziecko na zajęcia, bo to przepiękna, ekologiczna architektura, otoczona zielenią. Ale można też po prostu wpaść tu na plac zabaw, popielić w ogródku warzywnym, czy nakarmić kozy, które tu mieszkają.

4. LODY W JEDNOROŻCU

ul. Narbutta 38, www.lodyjednorozec.pl
To niezawodna propozycja, bo kto nie kocha lodów. Ważne, żeby były naturalne i pyszne, a takie są właśnie w mokotowskim Jednorożcu.

5. TRAMPOLINY W HANGARZE

ul. Domaniewska 37a, ul. Wał Miedzeszyński 646, www.hangar646.pl
Jeśli nie możesz dzieci uspokoić, wrzuć je na trampoliny do Hangaru 646. Instruktorzy na pewno je zmęczą. A maluchy będą zachwycone.

6. Z LUPĄ W MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK

Pałac Kultury i Nauki, www.muzeumdomkow.pl
Atrakcja wielka, nie tylko dla dziewczynek. Ponad 120 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. Dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące detali do odkrycia.

7. KSIĄŻKI U DWÓCH SIÓSTR

Księgarnia Dwóch Sióstr, al. 3 Maja 2, www.wydawnictwodwiesiostry.pl
Magiczna księgarnia. Rodzice mogą napić się kawy, a dzieciaki buszować po półkach z pięknie wydanymi książkami. Często odbywają się tu czytania i warsztaty dla maluchów.

8. KULKI W MAŁEJ KWIACIARNI GRAFIKI

Hala Gwardii, więcej informacji tutaj…
Pięknie zaprojektowana sala zabaw (basen z kulkami też jest, ale magiczny, jak z wystawy Yayoi Kusamy), gdzie można spokojnie porzucić dzieci w trakcie zakupów na Hali Gwardii (za takie warsztaty zapłacicie 15 zł). Polecamy też to miejsce na dziecięce urodziny.

9. SŁONIE W ZOO

ul. Ratuszowa 1/3, www.zoo.waw.pl
ZOO to dla wielu z nas miejsce kontrowersyjne, ale dzieciaki je uwielbiają. Można tak poprowadzić ten spacer, żeby zobaczyły na własne oczy słonie i żyrafi, ale też nauczyły się przy okazji sporo o ochronie przyrody i ginących gatunkach.

10. SPACER Z PSEM ZE SCHRONISKA

Informacje o wolontariacie m.in. tutaj…
W Korabiewicach czy na Paluchu mnóstwo psiaków spragnionych jest kontaktu z człowiekiem. Nie trzeba adoptować, można wyprowadzać je w weekendy na spacer. To dla dzieciaków będzie wspaniała lekcja wrażliwości.

kov

Służewski Dom Kultury
Jednorożec
Centrum Nauki Kopernik
Hangar 646
Księgarnia Dwie Siostry
Mała Kwiaciarnia Grafiki
Służewski Dom Kultury

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *