Search for content, post, videos

Cloudmine odnowa

To miejsce, w którym kupicie prezent – innym i sobie. Na Saskiej Kępie otworzył się ponownie butik Cloudmine.

Cloudmine działał już w tym miejscu – na Paryskiej 17. Ale dotychczas dzielił przestrzeń z zaprzyjaźnioną marką Polly. Teraz to wyłącznie butik Cloudmine. Zmienił się nieco wystrój, poszerzył asortyment.

Eleganckie, ale bezpretensjonalne wnętrze jest emanacją stylu właścicielki – Marianny Grzywaczewskiej. To kobieta instytucja: selekcjonuje i sprzedaje ubrania vintage pod szyldem Volupte, organizuje targi Bakalie, angażuje się społecznie w akcję Demokracja Ilustrowana. Ale przede wszystkim promuje polską modę, dizajn i ilustrację pod szyldem Cloudmine. Tworzy też własne autorskie serie ubrań, dodatków i przedmiotów z charakterystyczną chmurką, jako motywem przewodnim.

My zaglądamy na Paryską, gdy chcemy kupić niebanalny prezent. Jest tu spory wybór: biżuteria (m.in. projektu Anny Ławskiej, Marceliny Jarnuszkiewicz, Animal Kingdom, KOPI), ceramika (Fenek, JAD), oprawione grafiki i zdjęcia, bielizna (Rilke), książki, kosmetyki. Wpadamy też, kiedy potrzebujemy wyjątkowego stroju na wyjście. Swój jedyny stacjonarny punkt sprzedaży ma tu projektantka Natalia Siebuła, osobny kącik również Ania Kuczyńska. Są retro ubrania Volupte, sukienki Justyny Chrabelskiej, rajstopy Fiore, torby Przywara Strzałka, okulary Sirène, koszulki „Liberté” marki Janina Warsaw, buty Balagan. Nowością są kwiaty doniczkowe i wiklinowe kosze od Plantarium oraz czasowe wystawy – teraz można tu oglądać i kupować prace Tymka Jezierskiego.

Ceny są zróżnicowane, od 40 zł wzwyż. Ale nie musicie mieć pełnego portfela, żeby tu zajrzeć. Przyjemnością jest samo oglądanie pedantycznie zaaranżowanej przez Mariannę Grzywaczewską ekspozycji. Witryny Cloudmine już mają swoje fanki, również wśród saskokępskich seniorek, które przystają przy nich regularnie i chwalą, że tyle ciekawego dzieje się w nowej polskiej modzie i wzornictwie.

Cloudmine, ul. Paryska 17, czynne pon.-pt. 10-20, sob. 11-16, niedz. 10-14; www.cloudmine.pl

Foto: Filip Klimaszewski

Marianna Grzywaczewska
Cloudmine

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *